Godzina otwarcia: Poniedziałek - Piątek od 13:00 - 19:00


Mezoterapia skóry twarzy

Mezoterapia skóry twarzy

Co to jest placenta?

Placenta w kosmetyce to nic innego jak wyciąg z łożyska. Początkowo, pozyskiwana z łożysk ludzkich i zwierzęcych, wywołała wiele kontrowersji. Wiele światowych organizacji sprzeciwiało się wykorzystywaniu placenty w kosmetyce, uznając jej stosowanie po prostu jako nieetyczne i moralnie naganne. Producenci kosmetyków, dostrzegając znakomite właściwości placenty, znaleźli jednak wyjście z tej niekomfortowej sytuacji i opracowali metodę pozyskiwania jej z łożysk roślinnych. Obecnie najczęściej stosowana jest właśnie placenta roślinna, otrzymywana z kiełków pszenicy, z soi, kukurydzy, a nawet papai. Wyciąg z placenty roślinnej jest źródłem tak cennych składników jak: witaminy A, C, E, B2 oraz B12. Zawiera duże ilości kwasu foliowego, biotyny, cennych enzymów i oligoelementów, takich jak magnez, krzem, cynk czy mangan.

Czym jest w ogóle Tradycyjna Medycyna Chińska?

Tradycyjna Chińska Medycyna jest oparta na systemie energetycznym i  psychologiczno-duchowym człowieka. Obserwuje kosmos i przyrodę. Może można by to porównać do wizji jaką przedstawił James Cameron, w doskonałym filmie fantastycznonaukowym “Avatar” (2009). Wszystko co nas otacza jest nierozerwalnie ze sobą połączone i wzajemnie na siebie oddziałuje. To wszystko co jest w naszym ciele i poza nim. Wszystko co nas bezpośrednio otacza, i to co jest oddalone tysiące kilometrów od nas. Podobnie, jak połączony jest ze sobą cały wszechświat, tak samo my ludzie – jesteśmy nierozerwalną jego częścią. Każda nasza komórka połączona jest z inną i ma na nią nierozerwalny wpływ. Dlatego stan zdrowia jednego organu ma wpływ na funkcjonowanie wszystkich pozostałych.  

Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo – co to jest?

To najstarsza znana forma terapii, a zarazem najstarsze źródło wiedzy medycznej. Daje ono mnóstwo możliwości doboru właściwego zakresu i postaci leczenia. Uaktywniając siły organizmu, sprzyja jego autoterapii, a nie polega tylko na tym, by przedwcześnie i pochopnie stłumić objawy rozwijającej się choroby. Pobudza natomiast chory organizm do współpracy przy własnym wyzdrowieniu. Ponadto leki roślinne są wielce pożyteczne jako środki doraźnej pomocy, zapobiegające wielu chorobom i ogólnie wzmacniające. Przyspieszają one proces powrotu do zdrowia i przynoszą znaczną ulgę w dolegliwościach.

Masaż bańką chińską

Masaż bańką chińską

Bańka chińska – co to jest?

Bańka chińska jest jedną z odmian tzw. bańki zimnej czy też próżniowej, która działa na zasadzie zasysania tkanki pod ciśnieniem. Najczęściej spotyka się gumowe bańki jednak na rynku znajdziemy również takie, które wykonane są ze szkła i bambusa. Każde z nich charakteryzują się okrągłym kształtem i oczywiście zaokrąglonymi brzegami, dzięki czemu z łatwością dają się zassać na skórze.
Istnieje specjalna mapa stawiania baniek chińskich w oparciu o filozofię blokad energetycznych. W praktyce wykorzystuje się także bańki ogniowe – szklane, bezogniowe próżniowe lub plastikowe oraz bardzo rzadko – kontrowersyjne bańki cięte. 

Image
Godziny otwarcia
  • Poniedzialek
  • Wtorek
  • Sroda
  • Czwartek
  • Piątek
  • Sobota